Slavia porazila Hradec 4:1, v Teplicích po remíze s Olomoucí skončil kouč Kučera

foto Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Hradec Králové, 26. září 2021 v Praze. Jan Kuchta ze Slavie a brankář Hradce Vilém Fendrich.

Praha - Fotbalisté mistrovské Slavie v 9. kole první ligy zvítězili nad nováčkem Hradcem Králové 4:1 a sérii bez porážky v nejvyšší soutěži protáhli na 54 utkání. V Teplicích po remíze 0:0 s Olomoucí skončil trenér Radim Kučera, kterého vedení odvolalo kvůli špatným výsledkům. Liberec v podještědském derby vyhrál v Jablonci 1:0. Slovácko přestřílelo Mladou Boleslav na jejím hřišti 5:3. Domácím nestačil ani hattrick Brazilce Ewertona.

Slávisté rozhodli domácí zápas s Hradcem už v úvodním poločase, kdy se trefili Jan Kuchta a Daniel Samek. V 50. minutě podruhé skóroval Kuchta a v 59. minutě se prosadil Ibrahim Traoré. V poslední minutě snížil další střídající hráč Jiří Kateřiňák.

"Červenobílí" mají k dobru odložený duel s Olomoucí a z druhého místa tabulky ztrácejí dva body na vedoucí Plzeň. Hradec nebodoval po třech ligových vítězstvích za sebou a je sedmý.

Podještědské derby rozhodl v 37. minutě Lubomír Tupta z přímého kopu. Jablonečtí měli víc šanci, ale jistého libereckého brankáře Milana Knoblocha nepřekonali. Několikrát neuspěl náhradník Tomáš Čvančara.

Slovan pod trenérem Lubošem Kozlem nenašel přemožitele ani ve třetím ligovém utkání, podruhé za sebou zvítězil a je třináctý. Svého rivala zdolal v nejvyšší soutěži po třech zápasech. Desátý Jablonec doma v lize prohrál poprvé od února po 11 duelech.

Slovácko k triumfu v Mladé Boleslavi nakročilo díky povedené pasáži mezi 17. a 26. minutou, kdy se trefili Michal Kohút, Václav Jurečka a Jan Kalabiška. Těsně před pauzou snížil Ewerton, ale v 57. a 61. minutě skórovali za hosty opět Jurečka a Milan Petržela. Ewerton dvěma brankami v závěru dokonal hattrick, kterým ale už pouze zmírnil domácí porážku.

Tým z Uherského Hradiště zvítězil ve třetím z posledních čtyř ligových utkání a upevnil si páté místo, Boleslav je po třetí prohře z posledních čtyř kol dvanáctá v tabulce.

Zápas Teplic s Olomoucí nabídl minimum šancí. Domácí se posunuli na předposlední příčku o bod před Karvinou, ale druhé ligové výhry v sezoně se nedočkali. Sigma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou remizovala a je šestá. Severočeši v první lize neporazili Olomouc ve 12. duelu po sobě, poslední čtyři vzájemné souboje skončily remízou.

Výsledky nedělních zápasů 9. kola první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FC Hradec Králové 4:1 (2:0)

Branky: 7. a 50. Kuchta, 40. Samek, 59. Traoré - 90. Kateřiňák. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Rada, Urma, Mejdr, Král (všichni Hradec). Diváci: 10.213.

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 37. Tupta. Rozhodčí: Hrubeš - Antoníček, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Krob, Čvančara - Havelka, Mikula, Tiéhi, Kozel (trenér). Diváci: 3811.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Vodrážka. ŽK: Fortelný, Laňka - González, Breite. Diváci: 2120

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:5 (1:3)

Branky: 45.+2, 73. a 87. Ewerton - 23. a 57, Jurečka, 17. Kohút, 26. Kalabiška, 61. Petržela. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Lakomý - Ondráš (video). ŽK: Matějovský, Karafiát, Fila, Suchý (všichni M. Boleslav). Diváci: 2223.